Сьогодні: 06/06/2014 4:48

Дедышин: «Це був добре зрежисований спектакль»

Генеральний директор Карпат Ігор Дедишин прокоментував для Football.ua рішення експертної комісії ФФУ по матчу Металіста і Карпат.

Bін вважає, що рішення було відоме ще до початку засідання, та заявляє про продовження боротьби.

- Клуб ще не отримував ніякого рішення, тому я дізнаюся його зараз, від Вас. А що, пан Годулян вже ознайомлений з рішенням? Дивно, нам сказали, що ми отримаємо висновок експертної комісії ФФУ через деякий час факсом. Оперативно, скажу я Вам відбувається обмін інформації в стінах ФФУ. Та менше з тим. Якщо хочете, можемо пройтися по ключових моментах матчу і дізнатися як відбувалося їх обговорення членами комісії.

Жовтка картка Федецькому. На відео було чітко видно, не Федецький заважав Горяїнову ввести м’яч у гру, а сам воротар змістився вправо (а не пішов прямо, якби дійсно хотів розпочати атаку) – і наткнувся на нашого гравця. Члени комісії розцінили це як порушення з боку Федецького. Не знаю, як Годулян побачив там попередження – може, хотів відразу показати, хто на полі хазяїн…

Далі. Вилучення Ткачука. Знову-таки, на відео помітно, що гравець "Карпат" не те що свідомо йшов на порушення, а навіть уникав його. Зверніть увагу на його ногу – вона не була прямою, він шукав можливість не наступити на Едмара і не завдати йому травми! Про це свідчить і те, що в момент зіткнення корпус Ткачука був нахилений вправо, і гравець намагався уникнути зіткнення. Максимум, на що заслуговував футболіст "Карпат", це попередження. Але Ви зверніть увагу на те, що Годулян, перебуваючи від епізоду метрах у 20-ти, одразу витягнув червону картку, навіть не пересвідчившись у тому, чи отримав травму Едмар. Насправді ж гравець "Металіста" через кілька секунд звівся на ноги, і як ні в чому не бувало, продовжив гру.

Пан Віхров на засіданні говорив красиві слова про "дух гри". Про який дух може йти мова, коли суддя вже на перших хвилинах (жовта Федецькому і червона Ткачуку) цей дух зламав, давши зрозуміти нашим гравцям, хто є хто на полі?

Непризначений пенальті. Наскільки я зрозумів, єдиної думки у членів комісії по цьому питанню не було. А один із присутніх (на жаль не пам’ятаю його прізвища) взагалі "видав", що то Гурулі порушував правила – бо, цитую, "спиною (!) затримував Валяєва", а гравець "Металіста" в результаті цього не зміг уникнути контакту його руки з м’ячем. Після цього мені все стало зрозумілим. Ви мені вибачте, але трактування "затримка суперника спиною" можливе лише в українському футболі. В якому грають не за правилами футболу, затвердженими ФІФА, а за довільним їх трактуванням чиновниками ФФУ та арбітрами. Це ж просто звичайний фарс і з нас усіх – тренерів, футболістів, керівників, уболівальників – роблять статистів.

Ще один епізод – неіснуючий офсайд у Кузнєцова (в якому була визнана провина Годуляна – В.М.). Якби суддя не зупинив гру, то наш гравець виходив би один на один з голкіпером. Пригадайте, який тоді був рахунок в матчі. Я запитав у членів комісії – чи це не результативна помилка? Відповідь була – ми не займаємося таким оцінюванням.

Також ми вважаємо, що не показана Девічу друга жовта картка і, як наслідок, червона (за симуляцію і випрошування пенальті) – теж результативна. Ще арбітр мав попереджувати Лисенко, коли той завалив Тлумака. Знаєте, що мені сказав пан Віхров? Що Лисенко його "ніжно і інтимно" поклав на газон. Ми ж не еротичне кіно тут дивимося, а розбираємо футбольний матч… Крім того, той же Лисенко на останній хвилині першого тайму симулював (і це визнали експерти з комісії ФФУ) порушення правил майже на лінії карного майданчика "Карпат" мав отримати попередження. Натомість, Віталій Годулян призначає абсолютно надуманий проте вкрай небезпечний штрафний удар в бік воріт Тлумака – по центру і в безпосередній близькості до воріт. 

Ну, і епізод, коли Горяїнов кулаком травмував Худоб’яка. "Ігровий епізод" – так потрактували цей момент члени комісії. Питаю: "А якби, не дай Боже, епізод закінчився трагічно?". То що, тепер воротар може навіть вбивати гравців у своєму штрафному майданчику? А найбільш образливо те, що арбітр на лінії в тому моменті показав… штрафний в бік воріт "Карпат".

А наостанок, підсумовуючи сказане і дивлячись на роботу експертної комісії ФФУ, напрошується єдиний висновок, що все це засідання – це добре зрежисований спектакль. Мені відомо, що в кабінет пана Віхрова перед тим заходив Сергій Татулян. Гадаю, зрозуміло для чого. Я впевнений, що було поставлено завдання визнати арбітра матчу правим. Ми всі чудово розуміємо, хто режисер цього дійства. А тому довести шанованим експертам просто кричущі помилки суддівської бригади, нереально. Вони ж, ті члени комісії, як зомбі – хоч ти що їм говори, вони нічого не чують. І нічого тут не поробиш. Як можна боротися з тим, що тобі в очі на чорне кажуть біле і люб’язно посміхаються.

Та ми не збираємося здаватися. Відповідна реакція обов’язково буде – після того, як ми отримаємо офіційні результати. Правда, поки що я не буду оприлюднювати, якою буде наша подальша поведінка. Але те, що вона буде, безсумнівно.

Володимир Миленко, спеціально для Football.ua

Фото: © ФК "Карпати"

ПЕРЕМОЖЕЦЬ 2008

Karpaty

Василь Кобін - 129 голосів

Арсенал

Арсенал
Київ
-

Карпати width=

Карпати
Львів
-

Шахтар

Шахтар
Донецьк
0

Карпати width=

Карпати
Львів
1